Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Yeni diyet

26.06.2012
333

Yeni diyet

I gün:

Herhangi sebzeden yarım kilogram salata hazırlayıp, üzerine bir çorba kaşığı bitkisel yağ ilave edip, yiyin.

II gün:

Haşlanmış sığır eti.

III gün:

Sebze salatası

IV gün:

Yağsız yoğurt .

V gün:

Meyve veya sebze salatası, yağsız yoğurt.

VI gün:

Meyve (muz, armut ve hurmada başka).

VII gün:

Buharda pişmiş bir kilogram balık ve aynı miktarda sebze salatası.

Dikkat!

Diyet sırasında çay vekahve alımını azaltın. Fakat gün içinde 8 bardak su içmek size yardım edip, diyetin hızı artıracaktır.

Akşam saat 6’dan sonra yemek olmaz. Bu diyeti bozabilir.

Doğal meyve tatlılarını  1:2 oranında haşlanmış su ile karıştırıp, içebilirsiniz.

Diyet sırasında stresten uzak olmak gerekir. Peki durum zayıflamak hevesini daha da artırıyor.

İstatistik

Cinsel ilişki sırasında kadın 200-600 kalori yakıyor. Bu da yarım saat koşuya (372 kalori), 40 dakika bisiklet sürmeye (380 kalori) ) eşittir. Ayrıca internette dört saat arama yapıp, yazışma 374,4 kalori, 7 saat TV seyretmek ise 359 kalori yakıyor.

Vücut şekline göre fitnes

Spor kulüplerinde bir grup kadının aynı tempoda, bir saat içinde sporla uğraşması vücut formuna ve sağlığa ziyandır. Çünkü her kadının hareket temposu çeşitlidir. Bu tip spor kadınların ayaklarında damar dartılmasına neden oluyor. Dartılan damarların aralarındaki boşluklara ise yağ katları dahil oluyor. Bu da selülit oluşturur. Belirtelim ki, topuklu ayakkabı da aynı sorunu oluşturur. Doğru fitnesle uğraşmaktan dolayı önce vücudunuzun tipini öğrenmeye çalışın.

Vücut biçimi – “armut”

Vücudunuzun üst kısmı zayıf, bel ince, omuzlar küçük, kollar ince, düşük çevreler etli, çanak iri, qarnınızsa piylidir? Spor son kez okulda, beden eğitimi dersinde meşgul oldunuz? O zaman siz fitnesə iri adımlarla yürümek ve hafif koşu ile başlayabilirsiniz. Yüzme vücudunuzun kaslarını sürükleyin, düşük çevreleri harekete geçirip, karnı eritir. Velotrenajor da aynı efekti verecek. Fakat uzun süre üzgüçülüklə uğraşmak omuzları enlədir.

Vücut biçimi – “elma”

Omuzlarınız geniş, kollarınız havuç, karnınız piyli, fakat ayaklarınız arıqdırsa, qantellərlə spor yapmaya başlayın. Qanteli ev ortamında yarım litrelik su şişesi ile değiştirmek olur. Kolları hareket ettirmek döşlərin de biçiminin iyileşeceğine işarettir. Qarınısa bisiklet sürmek veya kaçmakla eritmek olur. Beliüstə uzanıp, ayakları havaya kaldırmakla da bisiklet sürmek olur. Yüzme de bel ve karın piylərinin erimesine yardım eder.

Unutmayın!

Fitnese başlamadan önce hafif ısınma hareketleri yapın. Bu, damar ve kas dartınmalarının önüne alıp, sizi travmalardan korur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.