Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Yazın kolay kilo vermek için ipuçları

23.07.2012
289
Yazın kolay kilo vermek için ipuçları

kilolu insanların dostu olan yaz ayları kilo vermek için çok önemli bir fırsattır. Özellikle yaz aylarında kilo aldırmayan meyve ve sebzelerin çokluğu sayesinde kilo almadan ve fazla hareketli saatler nedeniyle kilo vermede kolay olan yaz ayını çok güzel değerlendirmek gerekir.

Her şeyden önce gündüz saatlerin uzun olması ve hava sıcaklığının yüksek olması daha fazla hareket ve daha fazla ter kaybetme demektir. Bu da daha fazla ve kolay kilo vermek demektir.

Yazları kilo kaybı için ipuçları :

Fiziksel olarak daha aktif olun
Yaz aylarında fazla sıcaklık ve fazla aktivite ve sıcaktan dolayı az yemek zayıflamayı kolaylaştırıyor.

Mevsim sebze ve meyveleri tükettin
Yaz aylarında sağlıklı beslemek için , kilo almamak ve kilo vermek için mevsim meyve ve sebzeleri yiyin ve tükettin. Mevsim meyve ve sebzeleri tüketmek sadece sağlıklı beslenmek için olmayıp kilo kontrolüne de neden olmaktadır. Organik meyve ve sebzeleri bulup tüketmek en sağlıklısıdır. Özellikle GDO’ suz ürünleri tüketmek sağlığımız açısından çok önemlidir. Sağlıklı bir vücut kolay kilo almaz ve kolay kilo verir.[divider]

Yüzme
En iyi egzersiz yüzme olduğunu unutmayın.Yüzme sayesinde yapılan egzersizler  kaslarınızı değil, aynı zamanda akciğerleri  ve  akciğer kapasitesinin geliştirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Yorucu bir yürüyüşten sonra denize girmek çok rahatlatıcı olabilir ve aynı zamanda kilo kaybına yardımcı olabilir. Çocuklar yaz aylarında oynamak ve yüzmek için eğimli ama yetişkinler genellikle çocuklarda olduğu gibi çok zevk almamaktadırlar.  Bir çocuk  yüzmeyi çok sevin ve yüzün ki sizi çirkin gösteren fazla kilolardan ve yağlardan kurtulun.

Evinizde sağlıksız gıda bulundurmayın
Kileriniz ve mutfağınız yüksek kaloriden oluşan abur cuburlardan arınmış olmalıdır. Direnmek için evinizde bu gıdaların sakın sakın bulundurmayın. Eğer kendinize yaz boyunca  bu yüksek kalorili besinlerden uzak tutamazsanız alacağınız her abur cubur yemek için extra daha fazla hareket ve egzersiz yapmanız gerekir.

Daha sık ve az yiyiniz
Altı tane öğünde az az yemek  3  öğün sıkı ve ağır  yemek yemekten daha iyidir. .Yemek yiyen biri iseniz ve yemekten uzak duramıyorsanız sık aralıklarda azar azar yemek sizin kilo verme noktasında faydalı olacaktır.

Bu kolay ipuçları ile yaz aylarında kilo verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.