Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Yağsız yoğurt ile göbek eritme

07.01.2013
424
Yağsız yoğurt ile göbek eritme

Yağsız yoğurt ile göbek eritilir mi? diyorsanız yazımızı okuyun..

Göbeğinden kurtulmak isteyen herkes bol yağsız yoğurt yemelidir. Amerika’da yapılan araştırmalara göre düşük kalorili diyet listelerine yağsız yoğurt ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyenlerin diyet listelerinde yoğurt bulunmayanlara göre % 22 daha fazla kilo verdiklerini ve % 61 daha çok vücut yağlarını yaktıklarını tespit etmişlerdir. Aşırı kilolu ve göbekli insanların yağsız yoğurtla karın bölgelerindeki yağlarını yoğurt yemeyenlere göre % 80 civarlarda daha fazla yaktıkları ortaya çıkmıştır.

Dr. Micheal Zemel yağsız yoğurt yiyen kilolu ve göbekli insanların diğerlerine göre daha fazla kilo verdiklerini ve kilo verirken sadece yağları yaktıklarını kasların eritilmediğini ve aksine yoğurtla kasların iki kat daha güçlendiğini açıkladı.

Dr. Micheal Zemel Diyet yapanlarda kas kütlesini korumasının çok önemli bir durum olduğunu belirterek şöyle devam etti. Diyetlerde önemli olan fazla kiloları yakmak yani depolanmış yağlar yakılması gerekir.[divider]

[divider]Eğer yağ yerine kaslar eritilirse yapılan diyetin hiçbir önemi yok. Esasen yağların yakılmasına ve kalorilerin yakılmasına kasların çok etkisi vardır. Kas kütlesi kaybedilirse yapılan diyet sağlıklı olmaz.

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre yoğurt ağız ve nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş iltihaplarının oluşumuna doğal bir şekilde engel olduğu tespit edilmiştir. Birkaç hafta günde bir kâse yoğur tüketen bir kimsede nefes kokusuna yol açan hidrojen süfli önemli bir derecede azalacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.