Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Ozon yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yararları nelerdir?

03.01.2013
556
Ozon yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yararları nelerdir?
Ozon yağı ne işe yarar

Ozon yağı yararları nelerdir?

Ozon yağı nedir?

Doğada bulunan natürel yağlar uygun teknikle ozonlanarak bunların etkilerini potansiyelize edilir. En başta zeytinyağı olmak üzere buğday yağı jojoba yağı susam yağı gibi bir takım yağlara ozon yüklenebilir. Bütün doğal yağların eğer ki ozonla uygun teknikle ozonlanmış veya ozonize hale getirilmiş ise kesinlikle ozon koksusunu ihtiva etmeleri gerekmektedir. Ozonize jel dediğimiz ozonlanmış zeytinyağlarının ya da ozonlanmış başka tip aromalalı başka yağların uydun teknikle jel durumuna getirilmesi durumunda herhangi bir şekilde katkı maddesi konulmamalıdır. Krem baz gibi yada daha başka katılaşmayı sağlayıcı ürünler kullanılmaması gerekmektedir.

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanımı

Egzamanın tedavisinde destekleyici bir tedavi, sedefte nemlendirici olarak destekleyici bir tedavi olarak, uçukta, dermatitte, pişikte ve yanık gibi sorunlarda ciddi anlamda destekleyici bir tedavi olarak kullanılır.

Özellikle selülitle mücadelede, selülitin kısmen giderilmesinde yâda duruma göre tamamen giderilmesinde yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Ozonize zeytinyağı jeli özellikle kronik ağrıların giderilmesinde ciddi olarak fayda sağlamaktadır.

Eklem ağrılarında, baş boyun ağrılarında, omuz ağrılarında, sırt ağrılarında ve özellikle diz ağrılarında ciddi anlamada ağrıların giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

Her şeyden önce hekim tarafından teşhis ve tanısı konulmuş olan ve hekimlerin ısrarla kullanılması gereken ilaçlarına sadece bir destekleyici tedavi olarak kullanılması gerektiğini de sizlere hatırlatalım.

İlerki zamanlarda Ozon yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yararları nelerdir? konularına değineceğiz. Ozon yağının faydaları yanında zararları varmıdır? diye merak edenler için ilerki zamanlarda değineceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.