Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Metabolizmayı hızlandıran besinler

15.05.2017
483
Metabolizmayı hızlandıran besinler

Greyfurt: İçeriğinde C vitamini yüksek olan meyveler metabolizmayı hızlandıran besinler arasındadır. Bu şifalı meyveler vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olarak zayıflamayı da hızlandırır.

Acı biber: Jalepeno biberi gibi acı biberler, bedeni yakıcı özelliği yüksek olan besinlerdir. Kan devrini artıran acı biber, metabolizmayı da hızlandırıyor.

İçerdiği kapsaisin maddesi sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Yapılan araştırmalarda, acı biber yedikten sonra yaklaşık 3 saat boyunca metabolizmanın% 25 daha hızlandığı gözlenmiştir.

Elma: Rio de Janeiro Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre günde 3 adet küçük elma yemek zayıflamayı ve metabolizma hızını artırdığı anlaşılmıştır.

Çorbalar: Özellikle evde pişen çorbalar sağlık açısından oldukça faydalıdır. Çorba içilmesiyle vücuda alınan su miktarı artırılır ve metabolizma hızlanır. Yemeklerde öncelikle çorba içilmesi metabolizma açısından önemlidir.

Armut: Gün arasında armut yenmesi tokluk hissi yaratır. Rio de Janeiro Üniversitesi’nde yapılan araştırmada yemek aralarında armut yemek metabolizmayı hızlandırdığı ortaya çıkmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.