Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Maden suyu ile zayıflama

26.06.2012
549

Sağlığımız için suyun önemi sayılamayacak kadar faydaları çok uzmanlar tarafından sürekli önerilen maden suyunun faydaları, yüksek mineralli olduğundan bünyemizin ihtiyacı olan minerallerin yeterince alınmasını sağlamaktadır. Bir çok rahatsızlığın tedavi süresince doktorlar tarafından kullanımı önerilmektedir. Meden suyunun özellikle kalsiyum, sodyum ve klor açısından zengin olmasının yanı sıra, potasyum, flor ve iyot mineralleri yönleriyle zengindir. Kemik erimesi rahatsızlığına karşı içerisindeki kalsiyum oldukça etkilidir. Son yıllarda maden suyu markaları oldukça çeşitli isimler altında üretim yaparak sektördeki rekabet çok uygun fiyata halka ulaşmasını sağlamaktadır. Meden suyu zayıflatırmı diyenlere yönelik olarak hazırladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Maden suyu ile zayıflama

Cilt üzerindeki olumlu etkileri sonucu, maden suyu sivilce sorununa yardımcı olabilmektedir. Maden suyunun kaynak suyundan farkı nedir, içeriğindeki minerallerin daha yoğun olması olarak söylenebilir. Bu yönüyle normal içme suyundan daha etkili ve faydalıdır. Maden suyunun ph değeri uygun seviyede olduğunda firmaların ilgisini çekerek fabrikasyon olarak şişelenmek üzere tesisler kurulmasını sağlamaktadır. Vücut dengesinin korunması ve sağlanması ile maden suyunun tansiyona etkisi olumlu yönde görülebilmektedir.

Maden suyu markaları

Ülkemizde oldukça gelişmiş bir sektör olan maden suyu markaları arasında yer alan ürünleri sıralamanın yanında ileriki günlerde daha geniş ve içeriklerindeki değerleri ile birlikte sizlere sunulacaktır. En ünlü maden suyu markaları: Kızılay maden suyu, Akmina maden suyu, Bey Pazarı, Uludağ, Öz kaynak, Sarıkız, Çitli, Kızılcahamam, Serinoba, Freşa, Kula, uludağ, kınık gibi markalar önde gelen isimlerdir.

Maden suyu sivilceye iyi gelirmi

En ucuz güzellik ilacı sayılabilir, düzenli olarak tüketilmesi gerginlik canlılık ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Mineralli suların içilmesi ile birlikte cildimiz daha parlak ve canlı olacaktır. İçilmesinin yanı sıra cildimize sürülerek kullanılabilmektedir.

 

Maden suyunun kaynak suyundan farkı nedir

İçilerek tüketilmesi ile birlikte yemeklere katılarak değişik lezzetler elde edilebilmektedir. Ayranlı limonlu şekilde doğal olarak hazırlanan lezzetli çeşitler oluşturulabilir. Normal içme suyundan farkı doğallığı ve içeriğindeki yararlı mineral oranının yüksekliğidir.

Kalitesi maden suyunun ph değeri ölçuldüğünden tüketilen markaları alırken etikektlerini okumak yarar sağlayacaktır. Metabolizmayı düzenleyici etkisi sayesinde maden suyunun tansiyona etkisi ile bir çok faydaları ön plana çıkmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.