Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Lazer Epilasyon Sonrası kızarıklık ve kaşıntı

09.09.2012
2.770
Lazer Epilasyon Sonrası kızarıklık ve kaşıntı

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kolay yolu olan lazer epilasyon sonrası ağda yapmaya gerek kalmıyor. İşlem öncesi gereken cildimize gereken bakım ihmal edilmemelidir.

Yan etki olarak lazer epilasyon sonunda kızarıklık ve kaşıntı gibi küçük sorunlar oluşabiliyor ancak kısa süre bu etkiler kaybolmaktadır. Ağrısız ve acısız şekilde yapılan lazer epilasyondan sonra ağda kullanmaya gerek kalmıyor. İşlemden sonra bakım için krem ve benzeri ürünlerin kullanımı hakkında uygulamayı yapan uzmanlardan yeterli bilgilerin alınması gerekmektedir.

Lazer epilasyon sonrası ağda yapmaya gerek kalmamasının neden soğutma sistemiyle vücuttaki tüylere verilen lazer kıl köklerini hedef alarak ısıtma ile köklerin etkilenmesi esasına dayanmaktadır. Uzmanların sıkı sıkıya uyarılarda bulunduğu kaşıma, güneşlenme ve solaryum gibi konular ihmal edilmemeli, aksi durumlarda cilt sorunları ortacaktır.

Lazer epilasyon sonrası bakım

Lazerin uygulanmasının ardından cilt kaşınmamalı ve önerilen bakım kremlerinin kullanılması gerekir. Nemlendiricili kremler önerilmektedir. Bir gün süreyle deodorant ve alkol içeren ürünler kullanılmamalıdır. Kese yapımı, maske ve peeling tarzı işlemler birkaç gün süreyle ertelenmelidir.[divider]

[divider]İşlemden sonra kızarıklık kısa sürede geçmektedir. Eski tip cihazlarda meydana gelen yanma yeni nesil cihazlar sayesinde hissedilmemektedir. Böylelikle kalıcı şekilde oluşabilen yanık izleri oluşmamaktadır.

Lazer epilasyon sonrası kaşıntı

Rast gele ürünler yerine size reçete edilen uygun ürünlerin kullanımını tercih etmelisiniz. Az miktarda kaşıntı oluşabilir fakat uzun sürmeyecek. Verilen kremlerin kullanılması sorunu büyük ölçüde azaltacaktır.

Lazer epilasyondan sonra

Plajda güneşlenmek ve solaryuma girmek kesinlikle yasaklar arasındadır. Jilet kullanımı dahil cilt için gereken hassasiyet gösterilmelidir.

Lazer epilasyondan sonra ağda yapmaya gerek kalmayacak ve parlak bir cilde sahip olacaksınız. Bakım için verilen kremleri bir süre kullanmak gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.