Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Kremlin diyeti

22.02.2013
905
Kremlin diyeti

Kremlin diyeti sırf protein diyeti olup, etli gıdaların üzerinden kurulmuştur ve dünyada en paradoksal diyet sayılacaktır. Ona bazen “astronot diyeti” de denir. Aynı diyetle zayıflamak isteyenler mutlaka et yemelidir. Diyetin avantajı şunlardan ibarettir: gerçek kilo kaybı, besinlerin miktarına sınır koyulamaması ve psikolojik rahatlık. Onun temel çalışma prensibi şudur: içeriğinde aşırı fazla karbonhidrat içeren yiyecekler sınırlandırıldığından organizma enerjiyi kendi iç kaynakları, yani yağ dokusunun parçalanması hesabına elde ediyor. Kremlin perhizinde esas mesele ne kadar besin tüketilmesi değil, ne kadar karbonhidrat kabul edilmesidir.

Zayıflamak için günde 40 gramdan fazla karbonhidrat kabul edilemez. İşi biraz kolaylaştırmak için bu rakamı şartı birimle değiştirmek olur. Diyet ve rejim 1 gram karbonhidrat 1 birim kabul edilir. Bu nedenle diyet sırasında çalışmak gerekir ki, alınan gıdaların günlük miktarı aynı şekilde 40 puanı geçmesin. Tüm gün boyunca şeker kesin yasak. Kremlin diyeti kurallarında takip ettiğinde 8 günde 5-6 kg zayıflamak mümkündür. Bir konuyu da dikkate almak gerekir: Kilo fazla oldukça, diyet sırasında kilo kaybı da o kadar çok olur.

Diyet sırasında tatlı çörek, patates yemeklerini, pirinç ve ekmeği listeden çıkarmak gerekir. Gün boyunca sadece et, balık, peynir ve içinde az miktarda karbonhidrat olan sebzelerden kullanılmalıdır. Gün boyunca 40-60 arası puan toplamaya çalışmak gerekir. 60’dan yukarı puan topladığınızda kiloları veremiyorsunuz. Diyet süresince mutlaka çok sıvı, yaklaşık güne 1,5-2 litre sıvı alınmalıdır. Kremlin diyetinin aksi talimatları de mevcuttur: kronik kalp, damar, mide, böbrek hastalıkları olanlar ve hamile kadın diyete başlamadan önce mutlaka doktor-diyetisyen başvurmalıdırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.