Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Kısa bir süre içinde nasıl kilo verilir?

14.03.2019
249
Kısa bir süre içinde nasıl kilo verilir?

Eğer sağlıksız yöntemle kilo verirseniz, kısa süreli kilo kaybetmenin organizmaya komplikasyonu büyüktür. Uzman kişi tarafından özel programlar tarafından kısa bir süre içinde fazla kilolardan kurtulursanız, vücuda zarar vermez. Bu konuda uzman diyetisyenlerin açıklamalarınınım sizlerle paylaşıyoruz

Kısa zamanda kilo vermek insan vücudundaki yağ kütlesinin çokluğuna bağlıdır. Eğer fazla yağlar varsa, hızlıca şişmanlıktan kurtulabilirsiniz. Bunun için ciddi kilo kaybı programları uygulanır. Onlar aracılığıyla gereksiz yağlar parçalanır, böbrekler ve mesane çevresindeki yararlı yağ dokuları ise olduğu gibi kalır. Programların uygulamasından önce özel analizler yapılır, şişmanlığın sebebi araştırılır.

Her şişmanlığın arkasında bazen bir hastalık duruyor. Hastanın fazla kiloların olmasının nedenini öğrendikten sonra ise diyet programları uygulanır. Diyetin sonucu olarak hastanın boy ve kilo endeksi dikkate alınır. Her bir organizma bireysel ve kişisel bir yaklaşım getiriyor. Bazen hasta ağırlıklardan kurtarıldığında, tekrar analiz edildiğinde iyileşmiş olduğunu gözlemleriz.

Fazla kilolu kişiler kilo vermek için çeşitli yöntemler kullanmaktadırlar. Spor yapıyorlar, çeşitli ilaçlar ve tabletleri denerler. Zayıflatıcı araçlar, kokteyller ve ilaçları fazla kilo sorunu olan kişilere tavsiye etmiyoruz.

Eğer bir insanın 5-7 kilogram fazla ağırlığı varsa, ev ortamında spor yaparak kurtulabilirler. Fakat fazla kilo 10 kilogramdan fazla ise, uzmana başvurulması daha uygundur.

Ağırlığı 175-180 kilodan fazla olan kişilerin kısa zaman diliminde, yani bir ayda 20 kilo vermesi normaldir. Profesyonel şekilde 4 ayda 50, 6 ayda 70 kilo atmak kısa sürede kilo vermek olarak kabul edilir.

Ancak ağırlığı 80 kilogram olan bir hastanın bir ay içinde 20 kilogram kaybetmesi ise doğru değildir. Ciddi kilo kaybı programlarında kasların tutulması, gereksiz yağların parçalanması gerekir.

Ayrıca zayıflama ihtiyacı olan insanlara da özel programlar geliştirilmelidir. Bu zayıflama programları ile kişinin vücudunun yağ toplanmıyor, aksine hasta kas elde ederek ağırlığını artırır. Hamile ve çocuk emziren kadınların kilo almamaları için de özel programlar vardır. Bu yüzden kısa sürede kilo vermek isteyenler uzman diyetisyenlerle danışmalıdırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.