Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Kilo Vermek ve Yağları Yakmak İçin Bitki Çayları

13.04.2016
532
Kilo Vermek ve Yağları Yakmak İçin Bitki Çayları

Kilo vermek için birçok girişimde bulunulur. Estetik operasyonlar, diyet listeleri, mide küçültme, zayıflama ameliyatları, kilo verme ürünleri ve hapları gibi birçok seçenekler var. Bunların arasından en çok tercih edilen bitkisel çaylarıdır. Fixdiet.com sitesi sizler için bitkisel çayların Kilo vermedeki rolünü araştırdı.

Bitki çayları bitkisel zayıflama yöntemleri arasında doğal olması, gıda gibi yenmesi, yan etkileri ve zararlarının çok düşük olması nedeniyle yaygındır ve daha çok yayılmıştır. Bitkiler âleminde şifa veren ve çay olarak içilmesi mümkün olan birçok bitkiler var. Fakat adet haline getirmediğimiz için onların tadı bize yabancıdır. Ama onları içsek, istediğimiz ağırlığa ulaşabiliriz. Bununla hem bütçe sarsılmaz, hem de hiç bir ameliyat geçirmeden sağlıklı şekilde kilo verilebilir.

Bitki çayları metabolizmayı hızlandırır. İster karın, gerekse vücudun başka bölümlerinde bulunan yağları eritmek ve fazla kilolardan kurtulmak için bitkisel kilo verme çayların kullanımı daha çok önerilir.

Öncelikle günlük aldığınız kaloriye dikkat etmelisiniz. Çünkü günlük fazladan aldığımız kaloriler vücutta yağ olarak depolanır. Ayrıca, hormonal düzensizlik yaşayan ve tiroid bezlerinde problem olan insanlar daha çok kilo alır. Bu konularda sağlık probleminizin olup olmadığını öğrenmek için doktora başvurmalısınız.

Zayıflamaya yardımcı bitkiler arasında anason daha çok etkilidir. Ayrıca, biberiye yağı, susam yağı ve limon kabuğu yağı da yağ birikmiş bölgelere masaj şeklinde çekilebilir. Yeşil çay metabolizmayı hızlandıran ve kilo verdiren bitkisel çaylar arasındadır.

Kilo vermek için karanfil çayı harikasından de faydalanabilirsiniz. Sıcak suyun içerisine 2 adet karanfil atıp biraz tutun. Bir kapta karıştırdığınız 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini bu suya ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra ağzı kapalı olarak bardakta ılık olana kadar tutun. Bu karışımı sabah yemeğinden 1 saat önce için ve 1 aydan fazla olmaması şartıyla her gün tekrarlayabilirsiniz.

Zayıflamanıza yardımcı olacak bir başka bitki çayı ise tarçın ve zencefil çayıdır. Bu çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 tarçın kabuğu, 1 kök zencefil, 1 çay kaşığı karabiber, 1 litre su, 6 adet kakule, 2 adet karanfil ve 1 çay kaşığı baldır. Karabiber ve baldan başka kalan tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp 3 dakika kaynatın. Kaynamış Karışımın içine balı ve karabiberi ekleyin. Elde ettiğiniz çayı öğle ve akşam günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Zencefil çayı, ıhlamur ve ada çayı da yalnız hızlı ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olan bitki çayları. Bu bitki çayları sayesinde vücudunuzda biriken toksinden kurtulabilirsiniz. Uygulama yaptığınız diyet programlarına bitkisel kilo vermek çayları da eklerseniz, daha hızlı ve kalıcı zayıflamayı elde edebilirsiniz.

Limon otu çayını da kilo vermek için kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan A vitamini sayesinde hem cildi güzelleştiren, hem de yağ yakmasını kolaylaştıran limon otu çayı kolay bulunan bitkidir. Bir kaba 2 çay kaşığı limon otu atın, kaynadıktan sonra çay gibi için. Üzerine 1 çay kaşığı nane de eklenebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.