Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Kilo Vermek İçin Yatmadan Önce Yapılması Gereken 5 Alışkanlık

15.07.2019
153
Kilo Vermek İçin Yatmadan Önce Yapılması Gereken 5 Alışkanlık

Kilo almak, vermekten daha kolaydır. Ancak, kilo vermenin kolay bir yolu olduğunu biliyor musunuz? Evet, bunlardan biri uyku alışkanlığıdır. Ancak kilo vermek için aşağıda verdiğimiz yatma alışkanlıklarından bazılarını yapmanız gerekir. Peki, bunlar nelerdir?

Kilo vermek için Yatmadan önce Yapılması gereken 5 alışkanlık

1. Yatmadan önce idrar yapın: Yatmadan önce idrara çıkmanız önerilir. İdrar yapma dürtüsü uykunuzu bozabilir çünkü gece tuvalete gitmenizi gerektirir. Kilo vermedeki en önemli şey kaliteli uykudur.

2. Geceleri Egzersiz yapın: Geceleri egzersiz zamanı seçin. Kilo vermenize yardımcı olmak için öğünler ve yapacağınız egzersizler arasında 2 saat ara olmalıdır. Kilo vermenin yanı sıra, geceleri egzersiz yapmak stresi azaltır ve uykunuzu iyileştirir.

3. Çıplak Uyku: Çıplak uyku, kilo kaybını hızlandırmaya yardımcı olabilir. Görüyorsunuz, sıcaklık vücudunuzu daha fazla kalori yakmaya zorlar. Vücut geceleri soğuk olduğunda, vücut ısınırken vücut yağ kullanır. Artan vücut metabolizmasına paralel olarak geceleri fazla yağ yakabilir.

4. Odayı soğutun: Diabetes dergisinde yayınlanan bir çalışma 18 santigrat derece, oda sıcaklığında uyuyan erkekler, 23 santigrat derecede uyuyan erkeklerden iki kat daha fazla sağlıklı yağ miktarına sahip oldukları belirtildi. Düşük sıcaklıklar vücudu soğutur, böylece kalorilerin ve yağ dokusunun yakılmasını uyarmaktan sorumlu olan irisin hormonunun salınmasını tetikleyebilir.

5. Karanlık bir odada uyku: Bir çalışmaya göre, uyuduğunuzda, vücut kalori yakmaya yardımcı olacak olan melatonin hormonunu üretir. Benzer bir çalışmada, karanlık odalarda uyuyan kadınların, aydınlık yerlerde uyuyanlara göre yüzde 20 daha az yağ miktarına sahip oldukları tespit edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.