Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Kilo Vermek için En İyi Çaylar

06.06.2019
226
Kilo Vermek için En İyi Çaylar

Zayıflama çayı içmek, diyet kısıtlamalarınızı tamamlamak ve kilo verme konusunda ciddi iseniz, egzersiz rejiminizi yapmak için mükemmel bir yol olabilir. Çay, nasıl kurutulduklarına ve hazırlandıklarına bağlı olarak birçok çeşitte gelir, ancak gerçek çayın büyük çoğunluğu, özellikle Çin ve Hindistan olmak üzere Asya’ya özgü olan Camellia sinensis bitkisinden gelir. Çay, diyabet ve kalp sağlığından enerji seviyelerine ve kilo kaybına kadar birçok farklı sağlık sorununa yardımcı olabileceği için son derece güçlü bir içecektir!

Kilo kaybı için en iyi çaylar şunlardır, yeşil çay, beyaz çay, zencefil çayı, pu-erh çayı, oolong çayı, siyah çay, zerdeçal çayı, ebegümeci çayı, rooibos çayı ve nane çayıdır.

Yeşil çay: Bu popüler çay çeşidi, vücudun metabolizmasını uyardığı bilinen yüksek seviyelerde flavonoidler, kafein ve diğer antioksidanlara sahiptir. Bu, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile birlikte kullanıldığında kilo verme çabalarına yardımcı olabilecek yağ yakma sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Pu-erh Çay: Bu özel çay türü üzerinde yapılan çalışmalardan bazıları, enzim uyarıcı etkilerinin vücuttaki yağ hücrelerinin boyutunu küçültebildiğini, vücudunuzun bunları kullanılabilir enerjiye metabolize etmesini kolaylaştırdığını ve önemli ölçüde kilo kaybına katkıda bulunduğunu göstermektedir.

Siyah çay: Belki de çoğu insanın raflarında en yaygın çay türü olan siyah çay birçok farklı isimde gelir ve kafein ve diğer metabolizmayı teşvik edici bileşiklere sahiptir. Bu, vücudun pasif yağ yakımına yardımcı olabilir; bu, egzersiz yapmadığınız zaman bile, daha fazla kalori ve yağ yakmanız anlamına gelir.

Oolong çayı: Bu çay içinde bu kadar yüksek miktarlarda bulunan kateşinler ve polifenol bileşikler, vücudun yağ hücrelerini metabolize etme kabiliyetini artırabilir, yani yağları daha hızlı yakabilirsiniz. Ayrıca, bu çay, kilo kaybına katkıda bulunabilecek metabolik bozukluğa katkıda bulunan faktörlerden biri olan kan basıncının düşürülmesi ile de ilişkilendirilmiştir.

Beyaz çay: Bu etkileyici zayıflama çayı, iki farklı şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Beyaz çay, siyah ve yeşil çaylardan biraz farklıdır, çünkü vücudun yağ emmesini engeller, aynı zamanda vücudun tükettiği yağları yakma kabiliyetini geliştirir. Beyaz çayın bu çifte yararı, kilo atma konusunda ciddi olmanız durumunda deneyebileceğiniz en iyi kilo verme çaylarından biri olmasını sağlıyor.

Rooibos Çayı: Bu kilo kaybı çayı, kilo kaybına yardımcı olmak için eşsiz bir şekilde hareket eder. Öncelikle, rooibos açlık hislerinizi tetikleyen vücuttaki hormonları bastırır. Bu,  atıştırmayı ve fazla yemeyi azaltabilir, bu da kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca, genel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek bu çayın kan basıncı ve kolesterol düşürücü etkileri de vardır.

Zencefil çayı: Bu bitki çayı, ısınma nitelikleri ve ayrıca metabolizmayı uyarıcı özellikleri ile bilinir. Araştırmalar, bu çayın düzenli olarak tüketilmesinin dolaşımını artırma ve yağ yakmayı arttırma ve besin alımını artırma kabiliyeti nedeniyle kilo verme çabalarına yardımcı olabileceğini kanıtladı.

Ebegümeci Çayı: Hibiscus çayın iştahı bastırabildiğini iddia eden ve tatlılığının yemeyi bırakmayı kolaylaştıracağını, kalori alımını azalttığını ve kilo vermenize yardımcı olduğunu iddia edenler var.  

Zerdeçal Çay: Zerdeçal, dünyanın en güçlü baharatlarından biri olan metabolizmayı uyarabilir, sindirimi iyileştirebilir ve kan dolaşımını artırabilir. Bütün bunlar vücudunuzun yağları daha verimli bir şekilde metabolize etmesine yardımcı olma kabiliyeti ile birleştirilmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.