Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Keto Diyeti Kadınlar İçin Etkili Olmayabilir

23.04.2019
240
Keto Diyeti Kadınlar İçin Etkili Olmayabilir

Keto diyeti son aylarda pek çok insan şansını denemeye karar verdi ve onlar için işe yarayıp yaramadığını görmek gibi bir eğilim haline geldi. Bu özel diyet karbonhidratları yağlarla değiştirerek, vücudunuzu günlük yakıtın % 90’ını tüketmesi gereken bir yakıt olarak kullanmaya zorlar.

Diyet başlangıçta oldukça rahat görünmekle birlikte, ketoz durumuna ulaşmak için birkaç güne ihtiyacınız olacaktır. Denge kolayca bozulabilir. Örneğin, fazla yenilen protein ketozu yavaşlatabilir.

Diyet bir dizi cazip yarar eşliğinde bir mucize olarak ilan edildi. Yeni bir çalışma, diyetin erkekler için faydalı olabileceğini iddia ederken, kadın vücudu söz konusu olduğunda etkilerinin güçlü olmadığını iddia ediyor. 

Keto Diyeti Kadınlar İçin Etkili Olmayabilir

Araştırmacılar, kadınların keto diyetini tercih ettikleri zaman kilo verme şansının daha düşük olduğunu ve katı şartların, uzun vadede oldukça şiddetli olma potansiyeline sahip olan kan şekeri sorunlarına yol açabileceğini belirtmişlerdir. Araştırmacılardan biri, yeni verilerin cinsiyetler arasında gözlenen başarı oranı arasındaki farklılıkları haklı çıkarabileceğini belirtti.

İlk başta, ketojenik diyet epilepsisi olan insanlara yardım etmenin bir yolu olarak tanıtıldı. Araştırma için, araştırma ekibi diyetin erkek ve dişi fareleri nasıl etkileyebileceğini gözlemlemeye karar verdi. Bir grup ketojenik bir diyet alırken, başka bir kontrol grubu düzenli bir diyet uyguladı. Ketojenik diyet % 75 yağ, % 3 karbonhidrat ve % 8 protein sunarken, geleneksel diyet % 47 karbonhidrat, % 19 protein ve % 7 yağ sundu.

15 hafta boyunca fareler incelendi ve ölçüldü. Araştırmacılar, keto diyetini alan dişi farelerin kilo kaybetmediğini ve kan şekeri seviyelerinin anormal olduğunu keşfetti. Diyet, kilo kaybettikleri ve keskin bir kan şekeri düzeyi koruduğu için erkekler için işe yaradı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.