Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Kan grubuna göre diyet

26.06.2012
302

Kan grubuna göre diyet doktor D `Adamo PİTERİ tarafında belli edilmişdir.O düşünüyor ki, insanın kan grubu besinin tercihine etkileyen temel faktörlerden biridir.

D `Adamo araştırmaların dayanarak, kutluyordu ki kan grubu benzersiz ve buna göre belli ürünler kan grubundan aslı olarak belli sorunlar yaratabilir, ki bu da organizmanın sağlığına zarar verebilir biler.Kan grubuna göre diyet seçimi sindirimi iyileştirebilir ve sakının önemli kaybına yol açabilir .

Birinci kan grubu.

Kanın bu en eski ekibi, o bizim milattan önce belli edilmiştir zaman sürecinde insanlar daha çok çiğ et ve daha az lapa, buğday ve süt asitli ürünleri kullanıyorlardı.
Bu gruptan olan insanlara doktorlar proteinlileri (proteinleri) ve düşük karbonhidratlı ürünleri tavsiye görür.Atkinsa diyeti balığı bu grup insanlar için en iyi protein kaynağı olarak sayarlar.Kanın bu grubuna ait olan insanlar sindirim ve kilo ile ilgili sorunlarla rastlaşa bilirler, çünkü onların organizmayı karbonhidrat fazla sarf edeceklerse nişasta üretimi ile ilgili bazı sorunlar ortaya çıkacaktır.
Bu grup için önerilen ürünler-et, yağ ve balıktır.
Az önerilen ürünler ise-yumurta ve fındıktır.
D `Adamo ayrıca kanın birinci grubunun sahiplerine etin yüksek tüketimini telafi etmek için kalp-damar ödevlerini öneriyorlar.

İkinci kan grubu

D.Adamo Kanın bu grubuna sahip kişiler için vejetaryen perhizlerini öneriyor, çünkü onların organizmayı eti ve ekşi süt ürünlerini kötü benimsiyor.
Önerilen ürünler-fındıklar, makarnalar, meyveler ve sebzeler.
Sakınması gereken ürünler ise-et ve ekşi sütler.
Bu gruba sahip olan insanlara ise sakinleştirici görevler, örneğin-yoga gibi, Pilates ve hatta golf gibi görevleri yerine getirmek önerilir, ancak onlarla yoğun bir şekilde meşgul olmak tavsiye edilmez.

Üçüncü kan grubu

Kanın bu grubuna sahip kişiler 1. ve 2. grupların karışımından doğurduğundan, onların kullandığı gıda ürünleri bu grubun beslenmesine mutlaka uygundur.Onlar ürünlerin ekseriyetinden kullanabilirler, bu yüzden daha hızlı tartıyı kaybederler.
Önerilen ürünler-et, süt asitli ürünler, meyveler, sebzeler.
Az önerilen ürünler-teknolojik imal maruz kalmış fındıklar karbonhidratlarla zengin ürünlerdir.
Onlara uyan ödevler ise beynin ve vücudun çalışmasını sakinleştirecek takım oyunları.

Dördüncü kan grubu

Bu kanın en nadir rastlanan ve yeni olan grubudur.Bu gruptan olan insanlar tüm modern ürünleri rahat kullanabilirsiniz bilerler.Özünde 2 ve 3. grubun özelliklerini taşıyor, bu nedenle de her iki grubun beslenmesine mutlaka dahil olan ürünlerden kullanabilirsiniz bilerler.Hem vejetaryen diyetler, hem de et, süt, ve süt asitli ürünlerden kullanabilirler.
Önerilen ürünler-deniz ürünleri, buğday ve soya.
Sosyal kullanabilecekleri ürünler ise-süt asitli ürünlerdir
Sakınması gereken ürünler ise-et ürünleridir
Kanın dördüncü grubuna sahip olan insanlar da daha yoğun koşu hareketleri ile meşgul olabilirler.

Diyetin avantajları.

Diyetler sık sık eleştiriliyor, çünkü bazı olgular halen soru altındadır. Bununla bile, doğru seçilen ürünler ve yapılan programların ortak saptama sizin hayat renginizi iyiye doğru değiştirebilir.

Eksiklikleri.

Eğer siz kendi kan kendi grubunuzu bilmiyorsanız , size doktora başvurmanız gerekecek. Birinci kan grubuna sahip kişiler için diyet pek sağlıklarına hayırlı değildir ve maksimum onlar bunu iki hafta devam etdirmelidirler. Başka gruplar için ise beklenen diyetler onları daha kametli, daha sağlıklı ve daha çekici insanı yapabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.