Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

İştahı kesen yöntemler / İştahı azaltmanın yolları

29.05.2015
643
İştahı kesen yöntemler / İştahı azaltmanın yolları

Artık fazla kiloya en çok neden olan etkenlerden biri de iştahtır. Diyetisyenlere göre iştahı da kontrol altına tutmak mümkündür ve gereklidir: “iştahını kontrol etmek çok önemlidir ki, bu da sizin formda kalmanıza yardımcı olur.”

İştahı azaltmanın yolları

Kahvaltı: Gece boyunca ortalama 12 saatlik bir açlık yaşarız. Uyurken açlığımızı fark etmesek de, vücut gece boyu çalışmaya ve enerji harcamaya devam eder. Gece uykusundan sonra bedeni ve beyni tekrar besin öğeleri ile ve enerji ile sabah kahvaltısında doldurmasak halsiz ve psikolojik sinirlilik başlar. Özellikle okul yaşındaki çocukların okul başarısı için kahvaltı çok önemlidir.

Kafein-tein: Yeşil çay ve kahve günde 2 defa alınmalıdır. Özellikle yeşil çayın antioksidan özelliği fazladır.

Sakız: Özellikle öğleden sonra sakız çiğnemek, her gün 25 kalori daha az almamıza neden olur, bu da haftada 175 kalori az almak demektir.

Tarçın: Kan şekerini hem düşürür, hem de sabit bırakır.

Yağ: Yemekten sonra kabul edilen yağ, midenin yavaş boşalmasını sağlar, safra salgısını artırır ve bizi tok hissettirir. Zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı ve keten yağı

Lifli gıdalar: Sağlıklı kalp ve güzel bir görünüm sağlayan diyette, lifli gıdalar sindirim sistemimizin düzenli çalışmasına yardımcı olur, geç sindirildiğinden geç açlık hissedilir. Ayrıca kandaki yüksek kolesterolü düşürmeye ve kan şekerinin seviyesini sabit tutmaya yardımcı olabilir.

Limon: Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar. Mide asit üretimini artırarak sindirimi zor besinlerin (yağlı gıdalar, kırmızı et, vb.) Sindirimine yardımcı olur. Limon suyu aynı zamanda karaciğer safra üretimini artırarak yağların sindirimini kolaylaştırır.

Protein: Protein karbonhidratlardan ve yağlardan daha uzun süre tok tutar. Birlikte karbonhidratla kabul edilirse, sindirim yavaşlar kilo vermeniz zorlaşır. İdeal diyet sonuç elde etmek için, ilk 7 gün hiç karbonhidrat almadan, sadece protein tüketmektir.

Kulaktaki iştah noktasını haberdar olun: Çok acıktığınızda “tragus” noktasına (kulakla yanağın birleştiği yerdeki çıkıntılı kıkırdak parçası) baş ve işaret parmağınızla baskı yaparsanız veya masaj yaparsanız sürekli tokluk hissedeceksiniz. Bazı insanlar sürekli olarak bu noktaya baskı yaparak iştahı azaltmak için bu bölüme küpe takmaya tercih ederim. “

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.