Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

İnce belli olmak ve bel çevresindeki yağları eritmek için

08.04.2019
317
İnce belli olmak ve bel çevresindeki yağları eritmek için

Zayıflamanın birçok yolu vardır. Modern dünyada 10 gün içinde kilo vermek o kadar da zor değil. Ancak bel çevresindeki yağlardan kurtulmak ve ince belli olmak ne yazık ki biraz zordur. Her diyet kilo vermenizi vaat etse de çoğu zaman sadece vücudunuzdaki aşırı sudan ve şişkinlikten kurtulabilirsiniz. Ve bel ve karın bölgesindeki yağlar yığılıp kalır.

Son araştırmalar, bel çevresindeki yağların en büyük düşmanının kalsiyum olduğunu göstermiştir. Kalsiyum hem kilo vermeye hem de vücudun daha ince ve zarif yapısını elde etmeye yardımcı olur.

Kalsiyum, kemik ve diş sağlığı için önemli olduğu kadar mineral kasları güçlendirmek, sıkıştırmak için eşit derecede önemlidir. Çünkü vücuttaki yağları parçalıyor.

Danimarka’da 7569 kişinin katıldığı bir çalışmanın sonuçları, günde 600 mg’dan daha az kalsiyum alan kişilerin daha şişman hale geldiğini, kilo vermede zorluk çektiğini gösterdi. Başka bir çalışma sırasında bir yıl boyunca, her gün 1.000 mg. Kalsiyum alan vücutta 4,9 kilo yağ azaldığı gözlenmiştir. Ayrıca, kalsiyumun vücuttaki yağ birikimini de önlüyor. Ayrıca, toplanan fazla yağlar da parçalayıp bağırsaktan atılmalarını sağlar.

Kalsiyum açısından zengin gıdalar insan tok tutar. Bu aynı zamanda daha az kalori almanıza neden olur.

Uzmanlar, yaş ve diğer birçok faktöre bağlı olarak, insanların alması gereken günlük kalsiyum dozunun değiştiğini belirtiyorlar. 19 ila 50 yaşları arasındaki kişiler günde 1000 mg kalsiyum alırsa, o zaman yeterlidir. 50 yaştan sonra, bu miktar 1200 miligrama kadar çıkarılmalıdır. Hamile veya emziren anneler günde 1300 mg kalsiyum almalıdırlar.

En iyi kalsiyum kaynakları

Süt ve süt ürünleri en iyi kalsiyum kaynağı olarak kabul edilir. Ayrıca pekmez, susam, fındık, yer fıstığı, bütün yeşillikler bir miktar kalsiyum içerir.

Gün boyunca süt, yoğurt, ayran, peynir, kefir gibi süt ürünlerinden en az birini yediğinizden emin olun. Az yağlı süt ve süt ürünleri seçin.

Bolca ıspanak yiyin. Maydanoz, nane de kalsiyum açısından zengin yeşilliklerdir.

Haftada 2-3 kez kuru bakla, nohut, mercimek çorbası yemeklerini yiyin.

Kalsiyum içeren meyveleri tercih edin. Örneğin, kayısı, kuru incir gibi çerezler yiyebilirsiniz. Ancak çok fazla şeker içerdikleri için günde 5 adetten fazla tavsiye edilmez.

Badem aynı zamanda güçlü bir kalsiyum kaynağıdır. Aynı zamanda hızlı bir şekilde insanı doyurur. Kahvaltıda 3-4 badem yiyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.