Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Hangi sporlar daha çok kalori yakar? – Hızlı zayıflamak isteyenler için

08.03.2019
298
Hangi sporlar daha çok kalori yakar? – Hızlı zayıflamak isteyenler için

Spor salonlarında kalori yakmak için bazı hareketler yapıyoruz. Birçok durumda ise zayıflayamadığımızdan şikâyet ederiz. Bu zaman karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Daha hareketli spor türlerine yönelmeliyiz. Peki, en çok kalori yakan spor türleri nelerdir?

Hızla kilo vermek için daha çok kalori yakmamıza yardım eden spor türlerini sizin için araştırdık.

Tenis
Tenis serin havalarda oynanabilecek en iyi spor türlerindendir. Vücuttaki tüm kasları çalıştırıyor. Sağlık için çok iyi bir spor olduğu düşünülmektedir. Bu tür bir spor aynı zamanda erken ölüm riskini de azaltır. Tenis vücudu formda tutar, stresi azaltır. Bir saat tenisle yapmak ortalama 400 kalori yakıyor.

Yürüyüş
Yürüyüşe çıkmak kalça ve ayak kaslarını güçlendirir, kalbin etkinliğini düzenler. Yürüyüşe çıkmakla 400 kalori yakabilirsiniz.

Dağcılık
Adrenalin dolu bu spor türü son zamanlarda ülkemizde de popüler olmaya başladı. Eğer doğa kucağında gezerken, aynı zamanda bol bol kalori de yakabilirsiniz.

Voleybol
Arkadaşlarınızla hafta sonu tatili olarak voleybol oynamaya gidin. Hem, birlikte vakit geçirip eğlenin, hem de iyice kalori kaybedin. Araştırmalar gösteriyor ki, bir voleybol maçının sonunda insan ortalama 470 kalori yakıyor.

Yüzme
Terlemeden kilo vermek fikri herkese cazip geliyor. Toplam bir saatlik yüzmekle siz ortalama 500-800 kalori yakabilirsiniz. Ülkemizde çok sayıda yüzme havuzlarının faaliyet gösterdiğini ve fiyatların çok pahalı olmadığını dikkate alırsak, bu spor türü de ideal sayılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.