Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Fazla kiloları vermek için yapılması gerekenler

20.10.2012
359
Fazla kiloları vermek için yapılması gerekenler

Fazla kilolar neredeyse herkesin hayatının bir döneminde ettiği şikayetler arasında ilk sıralarda. Bu fazla kiloları vermek için yapılması gerekenler elbette kişiden kişiye oldukça fark ediyor ancak dikkat edilebilecek bazı temel noktaları göz önünde bulundurursanız kilo verirken çok daha rahat bir şekilde dilediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Kilo vermek ve zayıflamak için ilk yapmanız gereken gün içerisindeki öğünlerinizi homojen bir şekilde dağıtabilmek ve özellikle sabah kahvaltısını kesinlikle atlamamak. Sabah aç gezmeniz vücudunuzun aç bir gün olacağını sanmasına ve besinleri depolamaya başlamasına sebep olur. Ayrıca sabah aç kalmanız günün diğer öğünlerinde daha fazla yemenize sebep olacaktır.

Yağlı ve ağır yemeklerin miktarını azaltarak sebze-meyve tüketimine ağırlık vermeniz hem sağlığınız için çok daha faydalı olacaktır hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Alkol içeren içecekler tüketmek yerine bol bol su içmeniz hem tatlı ihtiyacınızı azaltacaktır hem de alkoldeki yüksek kaloriye karşı bir önlem olacaktır. Canınız tatlı yemek istediğinde bunun yerine meyve tüketimine başlamanız hem sağlıklı hem de daha az kalorili bir çözümdür.[divider]

[divider]Öğünlerinizi tüketirken hızlı şekilde yediğinizde doyduğunuzu çok daha geç farkedeceğiniz için gereksiz yere çok fazla kalori alırsınız. Bunun yerine bol bol çiğneyerek ve yavaş bir şekilde yiyerek hem sindirim sisteminizi rahatlatabilir hem de doyduğunuz anı farkederek fazla yemenin önüne geçebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi katı yağlar hem kalp-damar hastalıklarına davetiye çıkarıyor hem de vücutta çok daha hızlı bir şekilde depolanıyor. Eğer tükettiğiniz yağların çok daha hızlı bir şekilde vücuttan atılmasını istiyorsanız sıvı yağ tüketmeye dikkat edin.

Uyku düzeninizi sürekli olarak aynı tempoda devam ettirmeniz vücudunuzun kendi iç dengesini bulmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle her gün aynı miktarda uyumanız ve aynı saatlerde yatıp kalkmanız kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Sadece yukarıdaki maddelere dikkat etmek kilo vermenizi elbette sağlamayacaktır. Özellikle hareketsiz bir ev veya iş yaşamına sahipseniz düzenli spor yapma alışkanlığını hayatınıza sokun ve her gün bir şekilde vücut ısınızın artmasını ve hareketi sağlayın. Böylece çok daha kolay bir şekilde depolanmış yağlarınızı vücudunuzdan doğal yollarla atabilirsiniz. kaynak:kafekadinca.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.