Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Erkeklerin favori besinleri

28.02.2013
357
Erkeklerin favori besinleri

Kadın ve erkeklerin ortak favori besinleri vardır. Aslına baktığınız zaman hem kadınlarda hem de erkekler de favori besinlerin çoğu sağlık bakımından çok zararlıdırlar. Kadınların en sevdiği yiyecek nedir dersek çoğu kişi hemen çikolata diyecektir. Erkeklerin çoğuda yağlı yemeklerden ve yağlı yiyeceklerden hoşlanırlar. Bugün sizler için erkelerin en sevdiği yiyecekler ve favori gıdaları nelerdir hakkında konuşacağız. Belkide bu erkeklerin favori ve sevdiği yiyecekler günümüzde kadınlarında favori yiyecekleri olmuştur. Hatta küçük çocuklarında en sevdiği yiyecekler arasına girmiş desek abartmış olmayız. Özellikle anneler eşinize ve çocuğunuza bu konuda dikkat edin. Onları bu yiyeceklerden uzak tutacak yöntemler ve alternatifler bulun.

Erkeklerin en çok sevdiği gıdalar

Cipsi

Amerika’da yapılan bir araştırmada erkeklerin ömür boyu yiyebileceği besin seçildi. İşte bu besin cipsidir. Özellikle maç izlerken vazgeçilmez olan cipsin 30 gramında 160 kalori ve 10 gram yağ bulunmaktadır. Bir düşünün sadece bir maç karşısında 3 paket 30 gr cipsi tüketen kişi yaklaşık 500 gr kalori almış oluyor. Buna sürekli devam edilirse obez olması kaçınılmazdır. Obezle beraber sağlık sorunları da başlayacaktır muhakkak

Dondurma

Dondurma kalsiyum ve İçeriğindeki proteinden dolayı zengindir. Miktarında yemek kilo oluşturmuyor. Ama sürekli ve makul alınması gereken miktardan fazla alınırsa tabii ki kilo geliyorum diyecektir.

Bira

330 ml bira 139 kaloridir. Artık fazla kilonuz varsa bira içmeden önce iki kez düşünmeniz gerekir. Aslında bira maddi anlamda olduğu gibi manevi olaraktan da çok zararlıdır. Alkollü grubuna girdiği için alkollü içeceklerin de dinimizde yeri yoktur ve haramdır.

Yağlı kırmızı et

450 gramlık bir kırmızı et parçasında 1000 kalori ve 37 gr. doymuş yağ var. Kırmızı et yemeyen çok az erkek tanırsınız. Erkeklerin çoğu kebap çeşitlerini çok severler. Kırmızı eti yemeyi seven erkeklerin sağlıklı olan sebze yemeklerini sevmediğini görürsünüz. Bu da erkeklerin neden çok kilo aldığını ve birçok hastalık problemleri olduğunu gösteriyor.

Pizza

Pizza kolay ve pratik gıda olduğu için çok seviliyor. Özellikle erkekler tarafından. Sosis, peynirli bir pizzada yaklaşık 300 kalori olmaktadır. Sadece büyük erkeklerin değil de küçük erkek evlatlarının da favori besinleri arasındadır. Özellikle Amerika’da obez erkeklerin ve çocukların çok pizza ve hamburgerleri tükettikleri gözden kaçmamaktadır. Pizzayı daha faydalı hale getirmek için hamuru ince yapıp iç malzemelerini de sağlıklı olan sadece sebzelerden yapılırsa zararlarını minimuma getirebilirsiniz.

Dondurulmuş besinler

Uzun bir günün sonunda beslenmek için en kolay araçtır. Hatta çalışan bayanlarında başvurduğu gıdalar grubuna girmektedirler. Çalışan kadın eve geldiğinde akşam yemeği için çok geç olmaktadır. Bu durumda hazırlanacak akşam yemeği için en kolay ve güzel dondurulmuş besinler kullanılmaktadır. En faydalı olacak dondudurulmuş gıdalarda bile birçok zarar vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.