Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Elma diyeti ile bir haftada 10 kilo zayıflatan

12.01.2019
144
Elma diyeti ile bir haftada 10 kilo zayıflatan

Bir haftada 10 kilo vermenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz?  Spor yapmadan ve kimyasal madde kabul etmeden de bu mümkündür. Bunun için elma diyeti uygulamalı. Bu elma diyetin program listesini sizler için paylaşıyoruz.

Birinci gün: Alma

Sabah kahvaltısında 2-3 adet elmayı rendenin küçük gözünden geçirin, üzerine birkaç ceviz ve limon suyu ekleyin. Öğle ise elmayı rendenin büyük gözünden geçirin, üzerine taze maydanoz ve yeşil soğan, haşlanmış yumurtanın beyazını, 1 çay kaşığı zeytinyağı veya doğal yoğurt ekleyin. Akşam yemeğinde 3 orta elma yiyin. Bu tür maddeler sayesinde günde 1 kg kaybedeceksiniz.

İkinci gün: Pirinç

Sabah kahvaltısında bir avuç suda pişmiş pirinç ve 3 elma.Onları birlikte veya ayrı ayrı yiyebilirsiniz. Öğle ise üç elmanın kabuğunu ve çekirdeklerini temizleyin, her birini 4 parçaya bölün, üzerine kaynar su döküp yarım saat boyunca kaynatın. Bir limonun kabuğunu ve suyunu de ekleyip, elde edilen püre kıvamındaki karışımı yiyin. Bir avuç suda pişmiş tuzsuz pirinci de yiyin. Akşam yemeğinde bir avuç tuzsuz pişmiş pirinç.

Üçüncü gün: Lor (Kesmik)

Sabah yemeğinde 2 elma ve yağsız lor (Kesmik) peynir. Ayrı ayrı veya birlikte yiyebilirsiniz. Önemli olan, şeker ilave etmeyin. Öğle yemeğinde ise elmayı ince dilimlere bölün, üzerine limon suyu ekleyin. Yağsız lor peynire ceviz, bir çorba kaşığı bal ekleyin. Akşam yemeğinde 100 gram lor peynir. 

Dördüncü gün: Havuç 

Sabah kahvaltısında 2 büyük havucu ve 1 elmayı rendeden geçirin, zeytinyağı ekleyip yiyin. Öğle yemeğinde ise da aynı salatayı hazırlayın, fakat zeytinyağını balla değiştirin, limon suyu ekleyin. Akşam yemeğinde fırında 2 elma pişirin, üzerine bir çay kaşığı bal dökün.

Beşinci gün: Pancar-kök

Sabah kahvaltısında bir adet orta pancarı ve 1 iri kökü pişirin. Soğuduktan sonra rendeden geçirin, zeytinyağı ekleyip yiyin. Öğle yemeğinde ise yulafı suda pişirin, üzerine rendeden geçirilmiş elma ekleyin.Haşlanmış yumurtadan, pancar ve kökünden salata yapın. Akşam yemeğinde 2-3 adet rendeden geçirilmiş pancar kökün üzerine esmer şeker veya bal dökün.

Altıncı ve yedinci gün: İlk iki gün tekrarlayın.

Özel not: Diyet boyunca yeşil çay, ot cevherleri veya bol su için. Kahveyi menünüzden tamamen çıkarın. Fakat meyve kompostolarını, taze sıkılmış sebze sularını içebilirsiniz. Eğer doymadığınızı hissediyorsanız, menünüze 2-3 elma ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.