Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Egzersiz yapmak için 7 önemli neden

17.04.2019
924
Egzersiz yapmak için 7 önemli neden

İnsanlar bugünlerde fiziksel ve zihinsel sağlıkları hakkında daha fazla endişe duymalılar, ancak günlük olarak yaptığımız yoğun program bizi bazen bu kadar önemli şeyleri unutturuyor. Kalp kaynaklı hastalıkların sayısının artmasının temel nedeni budur ve bunlar diyabet, obezite, hipertansiyon ve daha fazlasını içerir. Egzersiz yapmak hem fiziksel görünüşü hem de bedeni geliştirebilir zihinsel ve fiziksel sağlık ve zindelik verimli bir şekilde çalışmanın bir yoludur.

Fiziksel egzersizlerin hem beden hem de zihin için birçok yararı vardır. Çeşitli çalışmalara göre, egzersiz yapmak stresi azaltabilir, yorgunluğu azaltabilir, bilişsel işlevleri geliştirebilir ve aynı zamanda konsantrasyon ve uyanıklığı artırabilir.

Bunlar, günlük olarak fiziksel olarak aktif kalmamızı öneren sağlık uzmanlarını her zaman duymamızın ana nedenleridir. Egzersiz yapmak özellikle yararlıdır çünkü stres ve kaygıyı da ortadan kaldırır.

Egzersiz yapmak için 7 önemli neden

Stresi azaltmak için egzersiz yapın:İş yerindeki zor günler ve günlük problemler çok fazla stres tetikleyebilir, ama neyse ki, herkesin faydalanabileceği bir tedavi var. Hızlıca düzeltmek için spor salonuna gidin veya evde egzersizler yapın. Bunun nedeni, stresin azaltılmasının, çalışmanın en yaygın yararlarından biri olmasıdır. Bu nedenle, ne zaman stres hissettiğinizde, fitness seansı beyninizin beynin stres tepkisini düzenleyebilecek bir kimyasal olan noradrelin konsantrasyonunu değiştirmesine kesinlikle yardımcı olabilir.

Mutluluğu arttırmak için egzersiz yapın:Yoğun bir antrenman zor olabilir, ancak genel neşe ve öfori duygularını artırabilir. Bu kulağa ne kadar sevimsiz gelse de, gerçektir, çünkü araştırmaya göre, egzersiz yapmak, örneğin klinik olarak depresyonda olan insanlara yardımcı olabilir. Ayrıca, anksiyete (Kaygı) bozuklukları veya depresyondan muzdarip insanlar kesinlikle bu sağlık sorunlarının semptomlarını gidererek çalışmanın bir yolunu bulmalıdır. Yarım saat kadar terleyin ve vücutta serbest kalan kimyasallar daha iyi bir zihin durumu tetikler.

Kaygıyı azaltmak için egzersiz yapın:Ne zaman kendinizi endişeli hissediyorsanız, egzersiz yaparak yukarıda söylediğimiz gibi daha iyi bir zihin durumunu tetikler ve bunun yanında bazı kalorileri de yakar. Yirmi dakikalık bir koşu ya da aralıklı antrenman gibi yüksek yoğunluklu bir egzersiz sizi rahatlatacaktır. Bugünlerde sporla ilgili pek çok çevrimiçi bilgi var ve bundan kesinlikle yararlanmalı ve kendi tercihleriniz için en iyi seçenekleri bulmalısınız.

Konsantrasyon seviyelerini iyileştirmek için egzersiz yapın:Zihinsel açıklığınızı ve konsantrasyonunuzu iyileştirmeniz gerektiğini düşündüğünüzde, egzersiz yapmak size yardımcı olabilir. Düzenli egzersizler, yeni beyin hücrelerinin oluşması anlamına gelen nörogenezi uyaracaktır. Bu, genel beyin performansında iyileşme ile sonuçlanacaktır.

Daha iyi uyku için egzersiz yapın:Kendinizi uykusuzlukla boğuşurken bulursanız, yine bu konuyu iyileştirmek için en iyi seçenek zindeliktir. Egzersiz yapmak zihni sakinleştirir ve daha iyi bir gece uykusu sağlar.

Hafızayı keskinleştirmek için egzersiz yapın:Egzersiz yapmak da hafızanızı keskinleştirebilir, bu nedenle hafızanızda bir destek kullanabileceğinizi hissettiğinizde egzersiz yapın. Fiziksel aktivite, hipokampustaki hücre üretiminin artmasına neden olur. Egzersiz, aslında beyin gelişimini ve gücünü arttırır.

Benlik saygınızı geliştirmek için egzersiz yapın:Gelişmiş bir özgüvene sahip olmanızı hissettiğinizde egzersiz yapın çünkü bir egzersiz bunu sizin için yapabilir. Daha iyi kas tonusu ve daha ince bir beden, herkesin kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayabilir.

Bunlar zindeliğin zihninizi ve fiziğinizi geliştirebilmesi için yedi temel yoldur ve faydaları buna değer.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.