Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Diyet yapıyorsanız, günde 4 adet ceviz yiyin

14.01.2019
130
Diyet yapıyorsanız, günde 4 adet ceviz yiyin

“Bu çerez şişmanlatıyor” diyorsanız yanılıyorsunuz.Amerikalı bilim adamları cevizin faydalı özellikleri konusunda benzersiz bir araştırma yaptılar. Ortaya çıktı ki, yeterince yağlı olan bu ürün fazla ağırlığa-kiloya karşı etkin mücadele veriyor.

Cevizin başlıca sırrı iştahı düzenleme yeteneğidir. Günde birkaç gram ceviz yiyen insan yemek konusunda biraz düşünür. Ceviz beyine doyma konusunda sinyal gönderir. Amerikalı bilim insanlarının bulguları, gönüllülerle yapılan çok sayıda deney sonucuna dayanıyor.

Araştırma sırasında gönüllüler üzerinde MRT(manyetik-rezonans tomografisi) muayenesi yapıldı. MRT-nin sonuçları doyma dürtülerinin beyini eklendiğini doğruladı. Sadece ceviz yenildiği zaman beyin daha çok sinyal alıyor. Uzmanların birinci haftasında gönüllülere ceviz ilave edilmiş, ikinci haftasında ceviz ilave edilmemiş kokteyller verildi. Ortay açıktı ki, birinci hafta ile karşılaştırıldığında ikinci haftadaki gönüllülerde daha güçlü açlık hissi görülmüştür.

Bilim adamları cevizin yararını çoktan biliyorlardı. Onlar bu araştırma ile besleyici gıdaların beslenmeyi iyileştirdiğini, insultü ve hatta onkolojiyi önlediğini belirlediler. Diyetologlar diyet uygulayan insanlara bir günde 3 veya 4 adet ceviz yemeyi öneriyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.