Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Diyet yaparken uyulması gereken kurallar nelerdir?

26.11.2012
546
Diyet yaparken uyulması gereken kurallar nelerdir?

Diyetin püf noktaları bilinmeden yapılan diyetler işe yaramaz. Diyet en başta kişinin beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile başlar. Kişi beslenme alışkanlıklarını değiştiremiyorsa yapacağı diyet kesinlikle diyet olmaz. Kişi kendine has olan beslenme alışkanlıklarını değiştirildiği zaman ilk başta aldığı şeker  miktarını kısamak gerekiyor. Şekeri kıstığı zaman şekrin yanında üç zaralı olan beyazlardan tuz ve un miktarınıda azaltmak gerekir. Özellikle kilo almamıza sebep olan ve vücudta suyu tutan tuzu azaltmak gerekir. Un ve undan oluşan tüm ürünlerden uzak durmak gerekir.

Bu demek değildir ekmek, makarna ve pilav yemeyeceğiz. Elbette bunları yiyeceğiz. Zaten zayıflama diyetleri içinde bunlarda yer alıyor. Ama sınırlı miktarda yani önemli olan posiyonları düzenlemek ve özellikle azar azar ve sık sık beslenmek. Her zaman uzmanlar bunu söylüyor. Çünkü metabolizmanın hızlanmasına neden olan en büyük etmen azar azar ve sık sık beslenmek.[divider]

[divider]Yediklerimizin kalorisine tabiki çok dikkat edeceğiz. Zaten kişinin diyetisyeni kişinin ortalam ne kadar yiyeceğini ve neyin yerine neyi yiyeceklerini tabiki anlatacaklardır hasaya. Fakat bunun yanında porsiyonları küçültmek elbetteki  en önemli noktalardan biridir. Porsiyonları küçültüğümüzde ister istemez  daha az enerji almış oluyoruz. Yiyeceğimiz gıdaların kalorisini hesaplamak saplantı haline getirmemek  gerekir.

Oturup yediğiniz tüm yemeklerin kalorisini hesaplamak doğru değil. Zaten verilen diyette değişimlerde neyin neyle değiştirilebileceğini diyetisyen gösterdiği için zatan hastanın neyi ne kadar alabileceği bellidir ve kaloriside bellidir. Eğer kişi diyetisyene gitmeden internetten, basın yoluyla veya başka yollarla kalorileri  öğrendiyse buna göre de kaloriyi hesaplayarak belli bir düzeyde enerji kısıtlaması yaparak kilo verebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.