Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Diyet kuralları nelerdir?

27.12.2012
441
Diyet kuralları nelerdir?

Diyet kuralları nelerdir?

Diyet kuralları nelerdir?

En başta diyet kişinin beslenme alışkanlıklarının değiştirtmesi ile başlar. Bir insan beslenme alışkanlıklarını değiştiremiyorsa yapacağı diyet o kişi için asla aktif diyet olmaz. Beslenme alışkanlıklarını değiştirdikten sonra yani kişinin tamamen kendine özgü alışkanlıkları değiştikten sonra en başta şekeri ve şeker miktarını kısmak gerekiyor. Şekerin yanında un ve tuzu azaltmak gerekiyor. Çünkü tuz vücutta su tutumuna sebep oluyor. Un ve undan oluşan unlu yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor. Bu demek değildir ki ekmek, pilav ve makarna yiyemeyeceksiniz. Elbette yiyebilirsiniz.

Zayıflama diyetleri de bunları içeriyor. Ama sınırlı miktarda yemelisiniz. Önemli olan porsiyon miktarlarını düzeltmek ve azar azar ve sık sık beslenmek gerekir. Uzmanlar her zaman bunu söylüyorlar. Çünkü azar azar ve sık sık beslenmek metabolizmanın hızlanmasına neden olmaktadır. Metabolizmanın hızlanması demek kilo kaybına ve zayıflamaya neden olacaktır.

Yediklerinizin kalorisine dikkat etmek gerekir. Zaten diyet yapmaya karar veren kişi diyetisyene gittiği zaman neyi ne kadar yiyeceğini ve hangi besinin yerine hangi besinle değiştirebileceğini ve porsiyon miktarlarını düzenleyip verecektir. Zaten diyetisyenin en çok önem vereceği durum porsiyonları küçültmek ve düşürtmektir. Çünkü az yemek vücuda daha az enerji almak demektir. Yiyeceklerin kalorisini saplantı haline getirmeyin. Zaten Diyetisyeniz bunları hesapladığı için sizinde ayriyeten kafa yormanıza ve strese girmenize gerek olmayacaktır.

Eğer kişi diyetisyene gitmediyse ve internet diyet sitelerinden diyet seçmişse o zaman yiyeceklerin kalorisini hesaplayarak vücuda alınacak enerjinin kısıtlamasına gidebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.