Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

20 dakika kardiyo egzersizleri ile zayıflama

28.06.2012
703
20 dakika kardiyo egzersizleri ile zayıflama

Zayıflamak için yoğun ve tempolu bir şekilde spor salonlarda egzersiz yapan insanları sürekli görmekteyiz. Zayıflamak için gerçekten bu kadar egzersiz ve spor yapmak mı gerekiyor.

Halbu ki Jennifer Aniston 22 dakikalık kardiyo senası zayıflamaya yeterli olduğunu söylüyor. Diğer ünlü bir bayan model Helena Christensen ise günde sadece 20 dakikalı kardiyo egzersizleri yapmak yeterli olduğunu belirtiyor. Bu durumda hangisi doğrudur? Spor salonlarında tempolu egzersizler mi yapmak yoksa 20 dakikalık kardiyo egzersizi mı yapmak.

Bu konu açıklama yapan bilim adamları ise yukarıda sorduğumuz çelişkili sorulara cevap vermekteyiz. Bilim adamlarına göre 40 dakikalı yavaş egzersiz yerine 20 dakikalık hızlı bir kardiyo egzersizi yapmanın daha faydalı olduğunu söylüyor.[divider]

[divider]Kardiyo egzersizleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler şöyle ;  20 dakikanın oldukça yoğun geçmesi, terleyecek kadar hareketli ve hızlı nefes almaya neden olacak egzersizlerin yapılmasıdır. Durup dururken vücut soğukken hemen en ağır hareketlere başlamamak gerekir. Önce vücudun ısınması gerekir. Bu yoğun kardiyo  egzersize başlarken aceleci olmamak gerekmektedir. Direk şınav veya mekik ile başlarsanız vücudunuzu sakatlayabilirsiniz. Asla ısınma evresini atlamayın.

Haftanın be günü koşma diğer günlerde  yürüyüş ve bisiklete binme gibi yorucu egzersizleri içerek 20 dakikalık seanslar formda kalmanıza yetecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.