Fix Diyet ve Diet Listesi Programı

Karatay mutfağı kitabı

26.06.2012
416

Diyet önerileri beslenmede yapılan hatalara karşı yapılması gerekenleri halkımızın beslenme alışkanlıklarına uygun olarak hazırlayan Dr Canan Efendigil Karatay yeni eseri karatay mutfağı kitabı ile diyet yaparken kullanılabilecek çeşitli tarif ve önerilerle yeni eserini hazırladı. Belirli kalıplarla hazırlanan tarif kitaplarından farklı olarak Salatalar, mezeler, çorbalar ve sakatatların yer aldığı karatay mutfağı tarifleri eser sağlıklı beslenmenin yanı sıra kaliteli ve besleyici sofralar oluşturmak isteyenler için oldukça yararlı rehber ve kaynak olacaktır. Dünya genelinde uygulanan bir çok diyet listesinin aksine azar azar sık yemek yerine doyuncaya kadar yemeyi önermesinin yanı sıra doğal olarak kilo kaybının gerçekleşerek ideal düzeyde kalmaya sağlayacağını söylüyor.

Karatay diyeti

Karatay mutfağı indir gibi linklerden eseri edinmek yerine orijinal yayını kitapçılardan edinmek olası riskleri ortadan kaldıracaktır. Şekersiz olarak bir çok bitki çayının tüketilmesini öneren karatay diyeti akşamları saat 20.00 dan itibaren yeminin kesilmesi önerilerini yineliyor. Bolca su içmek düzenli egzersizler karatay diyeti yapanlar içinde önerilmektedir. Tüketilen bütün sebze ve meyveler doğal ve mevsimine uygun olmalı aynı doğallık kuralı diğer yiyecek grupları içinde gereklidir. Alkol ve sigara kullanımı kesinlikle bırakılmalıdır. Karbonhidrat ve protein dengesinin kilo vermek ve koruma için önemli kurallar olduğu unutulmamalıdır. Glisemik indeksi düşük yemekler tercih edilmeli yüksek glisemik indeksi yüksek olan gıdalardan uzak durulmalıdır. Karatay diyeti yorumları incelendi

http://creditnoproblems.com/post/refinance-with-bad-credit-49.html

ğinde bir çok kimsenin kolay kilo vermenin yolunu öğrendiği ve sağlıklı beslenme hakkında bilinmesi gereken incelikleri uyguladığı görülmektedir.

Karatay mutfağı

Yemeklerden doymuş olarak kalkılmalı bir dikkat edilmesi gereken önemli konu ise kabız olmaya karşı dikkatli olunmalı. Kabız olan kimselerin zayıflaması oldukça güçleşecektir. Zayıflamak isteyen her kişi akşam en geç saat 19.00 gibi sofraya oturmalı yemek yeme işini ilerleyen saatlere bırakılmamalıdır. Akşam yemeğinden sonra uyku zamanına kadar doğal içecekler ayran başta olmak üzere bitki çayları tüketilebilir.

Karatay mutfağı tarifleri

Yoğurt beslenmede önemli yer tutmalıdır. Süt taze olarak mandıralardan ve şarküterilerden alınabilir imkan bulunmadığı durumlarda cam şişede pastörize süt tercih edilmelidir. Evde hazırlayacağınız doğal yoğurt için kullanılması gereken maya önemli bunu mümkün olduğu kadar doğal olanlardan tercih etmek gerekmektedir. Kibrit kutusu ölçeği yerine daha iri dilim şeklinde peynirin yenilebileceği karatay mutfağı tarifleri incelendeğinde görülecektir. Fakat peynirde dikkat edilmesi gereken özellik az tuzlu ve az yağlı olmasıdır.

Karatay diyeti yapanlar

Domatesleri, biberleri, maydanoz, nane, turp ve diğer yeşillikleri mevsimine uygun olmak koşuluyla rahatlıkla tüketebilmelidir. Meyve tüketimi mevsimine uygun olarak aşırıya kaçmadan gün içerisinde doğal olarak yapılmalıdır. Karatay diyeti yorumları gibi yeni kitap oldukça ilgi çekici bilgileri içermektedir. En önemli konu Türk halkının beslenme alışkanlıkları göz önüne alınarak hazırlanan menülerden oluşmasıdır

zp8497586rq
zp8497586rq

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.